Střešní okna

Katalog střešních oken Fakro [ pdf, 3.5MB ]
Ceník střešních oken Fakro [ pdf, 0.58MB ]

ilustrace logo Fakro

Maximální kvalita výroby, jednoduché a bezpečné používání a moderní řešení umožňují výběr odpovídajícího střešního okna pro každý typ interiéru. Okna tvoříme z těch nejkvalitnějších surovin a s použitím nejmodernějších technologií. Jen tak můžeme zaručit trvanlivost, bezpečnost, funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry.

Zásady výběru okna

Stavba nebo rekonstrukce domu představuje investici, která nespadá jen do roviny finančních nákladů, ale také promýšlených rozhodnutí a optimálních řešení pro danou situaci.

Každý z těchto úkonů vyžaduje určitý kontakt s odborníkem, který nastíní možná a správná řešení. V případě výběru střešních oken navrhujeme využít rad architekta nebo projektanta, který by měl být nápomocen s výběrem okna v souvislosti s velikostí prostor a způsobem jejich budoucího využití. Jedná se zejména o určení prosklené plochy v závislosti na ploše podlahy, optimálního umístění oken v rovině střechy a také komfortu užívání.

Na níže uvedených příkladech se Vám pokusíme nastínit rozdíly mezi jednotlivými typy oken a můžete si i prohlédnout základní zásady z hlediska výše uvedených skutečností.

1 2 3

Nejdůležitější rozdíly mezi typy střešních oken

Okna kyvná
4 FTS, FTS-V, FTP-V, FTP-W, PTP
Okna kyvná jsou základním typem střešních oken, který umožňuje prosvětlení a provětrávání prostor. Způsob otevření okna je pouze kyvný. Maximální otočení okenního křídla o 180° nabízí pohodlné umytí vnějšího skla a obsluhu venkovní markýzy. Kyvná okna mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.
Okno FTS-V je dostupné výhradně na objednávku.
Okna výklopně-kyvná
5 FPP preSelect®
Okna výklopně-kyvná poskytují kromě prosvětlení a provětrávání místnosti také neomezený přístup k oknu. Toto provedení umožňuje širší výhled díky možnosti vyklopení okenního křídla. Otevření probíhá dvojím způsobem:

- výklopným (do 35°), který umožňuje neomezený přístup k oknu,
- kyvným pro mytí okna, údržbu a obsluhu markýzy.

Výklopně-kyvná okna mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.
Okna panoramatická FEL
6 Okna panoramatická
Panoramatická okna jsou charakteristická svou velikostí a poskytují výtečné prosvětlení místnosti a její provětrání včetně neomezeného přístupu k oknu. Velký rozsah vyklopení okenního křídla umožňuje jednoduchý výstup na střechu. Otevření probíhá dvojím způsobem:

- výklopným (do 40°), který umožňuje neomezený přístup k oknu,
- výklopným (do 68°), kde velký úhel otevření spolu s rozměrem dovoluje pohodlný výstup na střechu včetně možnosti evakuace,
- kyvným pro mytí okna, údržbu a obsluhu markýzy.

Panoramatická okna mohou být libovolně vybavená vnějšími a vnitřními doplňky.
Fasádní sestavy
6 FLL
Okna pro fasádní sestavu jsou montována ve svislé stěně a v sestavách s libovolným typem střešních oken. Použití okna pro fasádní sestavu výrazně zlepšuje prosvětlení místnosti a zejména vizuální kontakt s okolím. Pro pohodlné umytí vnějšího skla umožňují okna otevření o 180° kyvným způsobem. Mohou být vybavena vnějšími a vnitřními doplňky.
Termoizolační střešní výlezy
5 FWP-R, FWP-L
Tento typ okna je určen pro snadný a bezpečný výstup se zatepleného podkroví na střechu. Termoizolační výlezy poskytují rovněž prosvětlení a zajištěné větrání podkrovních prostor. Okenní křídlo nabízí otevření v úhlu 90° vpravo (typ FWP-R) nebo vlevo (FWP-L). Termoizolační výlezy lze v plném rozsahu vybavit vnitřními doplňky pro střešní okna.
Světlíky
5 SFX, SFV
Světlíky jsou určeny pro prosvětlení vysokých místností. Montovány jsou ve střechách s malým sklonem. Typ SFX je neotvíravý, SFV je typ s výklopným způsobem otevření do 30° a umožňuje rovněž větrání místnosti. Světlík SFV je standardně vybaven moskytiérou. V nabídce světlíků jsou rovněž speciální vnitřní doplňky.
Nejsou v nabídce pro ČR.
www.vstavby.cz/vodoinstalace-rozvody-vody/
Kinghouse - okna, dveře, příslušenství Přejít na Okna, dveře, příslušenství Kinghouse e-shop - nábytek a doplňky Kinghouse kontakt
zpět na začátek stránky