Dřevěná eurookna

Okna jsou vyrobena z třívrstvé lepené fixní lamely (BOR) o síle 68 mm (další dřeviny – smrk, dub, meranti). Standardně jsou zasklené izolačním čirým dvojsklem 4-16-4 s Ug=1,1 W/m2K (za příplatek možné až Ug=0,9 W/m2K, popř jiné druhy skel – ornament, reflexní, bezpečnostní, zvukově izolační). Skla lze opatřit sklodělícími příčkami různých tvarů a šířek (meziskelní hliníkové – možné i v imitaci dřeva, oboustranně nalepené na skle - dřevěné, odnímatelné). V ceně je povrchová úprava lazurovacími, vodou ředitelnými barvami dle vzorníku fy Remmers (na přání zákazníka je možné okna povrchově upravit dle stupnice RAL popř. dvoubarevné), celoobvodové kování MACO + mikroventilace (zdarma), klika HOPPE Secustik (zdarma), celoobvodové těsnění, termookapnice „s nosem“ + křídlová okapnice. Okna se vyrábějí jako pevné, jednokřídlé, dvoukřídlé, balkónová (otvíravá, posuvná), atd. – výroba je prováděna na zakázku dle přání zákazníka.

1 2 3 4

Okna jsou vyráběna nástroji světoznámé Rakouské firmy LEITZ systémem ProfilCut, EURO IV 68, rádius R6 (tento rádius je nejmodernější zaoblení hran). Jelikož se okna vyrábějí na zakázku, lze je přizpůsobit přáním zákazníka. Okna se vyrábějí v jakémkoliv rozměru (dle možností) prakticky na milimetry. Na okna vyrobená a zakoupená u naši firmy poskytujeme slevy (dle objemu zakázky), dopravu popř. i montáž.

Řez oknem Řez oknem
Řez oknem Řez oknem
Detail horního pantu Detail horního pantu

Otvírání dvoukřídlého okna Otvírání dvoukřídlého okna
Detail spodního pantu Detail spodního pantu


Okenní klika HOPPE Secustik

videoukázka [ avi, 15.3MB ]

Jedná se o bezpečnostní kliku s mechanismem zamezujícím násilnému pohybu kování vně okna s možností aretace po 45° pro spárové větrání - MIKROVENTILACE.

Hliníková okenní klika HOPPE Secustik testovaná dle RAL-RG 607/9, splňuje požadavky normy AhS RAL-RG 607/13, otočná krytka, plastová rozeta s podpůrnými noky, 7mm plný čtyřhran, stranová aretace s přesným polohováním (45°), samočinné blokování proti neoprávněnému posunutí okenního kování a otočení čtyřhranu zvenku, včetně šroubů.

Systém Secustik je chráněn ochrannou známkou a patentem. Okenní kliky Secustik mají patentovaný blokovací mechanismus jako integrovanou záruku bezpečnosti. Tento mechanismus znemožňuje neoprávněné posunutí okenním kováním zvenku. Spojovací prvek mezi klikou a čtyřhranem přitom působí jako "mechanická dioda". To sice umožňuje normální ovládání okenní kliky zevnitř, ale blokuje kliku v případě, že se někdo pokusí s okenní klikou manipulovat zvenku pomocí kování.

Tím splňují kliky Secustik požadavky normy AhS RAL-RG607/13. Při otáčení klikou Secustik o 180° z uzavřené polohy do výklopné polohy blokovací mechanismus zapadává se slyšitelným cvakáním do speciálních drážek - to je slyšitelné plus pro větší bezpečnost oken.


Takto vzniká typický zvuk klik Secustik :

zv1 Patentovaný blokovací
mechanismus okenní
kliky Secustik.
zv2 Při otáčení okenní klikou
zapadávají pružně uložené zajišťovací
kolíky 1 přesným cvaknutím
do speciálních drážek v pouzdře 2.
zv3 Během otáčivého pohybu jsou
zajišťovací kolíky 1
pomocí spojovacího prvku 3
unášeny k dalším drážkám 2,
do kterých opět slyšitelně zapadnou.

Takto klika Secustik účinně brání pokusům o vloupání :

vl1
vl2 Při pokusu o vloupán
jsou zajišťovací kolíky 1
spojovacím prvkem 3
zatlačeny do drážek v pouzdře 2.
vl3 V této poloze kolíky 1
účinně brání v otočení okenní
klikou z venku. Okenní klika
se zablokuje a zmaří pokus o vloupání.

www.vstavby.cz/vodoinstalace-rozvody-vody/
Kinghouse - okna, dveře, příslušenství Přejít na Okna, dveře, příslušenství Kinghouse e-shop - nábytek a doplňky Kinghouse kontakt
zpět na začátek stránky